Mācāmies kopā Tet skoliņā!

Te mazākie interneta lietotāji ņem pie rokas mīļo lācēnu Ričiju Rū, kā arī vecākus un pedagogus, lai aizraujošā veidā apgūtu drošu interneta lietošanu.

Header

Lai arī vecāku viedokļi par piemērotāko vecumu, kad bērniem sākt lietot ierīces, mēdz atšķirties, modernās tehnoloģijas un internets ienāk kā vecāku, tā arī bērnu ikdienā arvien agrāk. Bērni digitālo vidi iepazīst jau agrā bērnībā gan mājās, kur tehnoloģijas mēdz kļūt par digitālajam bērnu auklēm, gan arī bērnudārzos un skolās – kur tās tiek izmantotas attīstošos nolūkos.

Ar mērķi veicināt izpratni par drošību internetā jaunāko interneta lietotāju vidū, Tet īsteno sociālo iniciatīvu un aicina uzsākt skolas gaitas Tet skoliņā, kur bērni vieglā un aizraujošā veidā var iegūt zināšanas par galvenajiem droša interneta lietošanas priekšnosacījumiem, radošajā mācību procesā iesaistot arī bērnu vecākus un pedagogus.

Ričijs Rū un internets

Arī Ričijs Rū uz brīdi atstāj mežu, lai noskaidrotu, kas tad ir internets un kā to lietot droši. Lai iegūtu vērtīgās zināšanas, viņš pievienojas citiem bērniem Tet skoliņā, lai noskaidrotu, kā darbojas internets, kāpēc pārmērīga tā lietošana var būt kaitīga un vai drīkst ticēt visam internetā redzamajam.

Skatieties raidījumu, dziediet līdzi jautrajām dziesmām un pēc katra raidījuma noskatīšanās, veiciet radošus uzdevumus kopā! Katrai sērijai pievienotas uzdevumu darba lapa, lai kopā ar vecākiem un skolotājiem nostiprinātu jaunās zināšanas.

Katru ceturtdienu tiks atklātas divas jaunas raidījuma “Ričijs Rū un internets” sērijas ar radošajiem uzdevumiem – seko līdzi!

Vislielākais koks pasaulē

Kas ir internets, un kā tas darbojas?

Dziedātājputniņš

Jēgpilna interneta izmantošana - kādas iespējas rada dators un internets

Meža balle

Pārmērīga aizraušanās ar ierīču izmantošanu

Īstie brīnumi

Vai viss, ko redzam un piedzīvojam virtuālajā realitātē, ir īsts?

Rūgtie cepumiņi

Kibemobings jeb emocionālā pazemošana - kā pareizi un pieklājīgi komunicēt internetā?

Baigā vēstulīte

Sarakste ar svešiniekiem internetā, sava privātuma saglabāšana

Nejaukais vīruss

Bērniem nesaprotami vēstījumi internetā, to radītie riski

Ričija Rū noslēpums

Aizraujošas, noderīgas un izglītojošas nodarbes internetā

Pedagogiem

Izmantojiet šo materiālu kā radošu mācīšanās elementu, lai kopā ar bērniem izzinātu vairāk drošu un atbildīgu interneta lietošanu. Šeit apkopoti uzdevumi, darba lapas, idejas ierosmei un citi noderīgi resursi astoņās digitālās drošības tēmās, kas aktuālas bērniem no 4 līdz 7 gadiem.

Kā pasargāt mūsu bērnus digitālajā laikmetā

Veids, kā vecāki audzina savus bērnus digitālo tehnoloģiju laikmetā ir mainījies. Komunikācija un citas svarīgas dzīves sfēras ir kļuvušas digitālas un rada jaunas dzīves pieredzes, ar kurām bērni saskaras jau agrā vecumā. Noskaties sarunas ar ekspertiem un uzzini, ar kādiem riskiem bērni var saskarties digitālajā vidē un kā parūpēties par viņu drošību un veselību digitālajā laikmetā.

Diskusiju un sarunas ar ekspertiem īstenoja tehnoloģiju uzņēmums Tet un TV raidījums vecākiem Māmiņu Klubs. Tajās piedalās Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs, Tet ilgstspējības attīstības direktore Adriana Kauliņa, Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska, BKUS bērnu psihiatre Karīna Beinerte, BKUS pediatre, miega speciāliste Marta Celmiņa, klīniskā psiholoģe Kristiāna Kalniņa un mikrologopēde Anastasija Irbe. Sarunas moderē Māmiņu Klubs TV raidījuma vadītāja Līva Spurava.

Tet sociālā iniciatīva "Tet skoliņa bērniem" tiek īstenota ar mērķi uzrunāt Latvijas jaunākos interneta lietotājus, viņu vecākus un izglītības iestāžu speciālistus, lai informētu un izglītotu par drošību internetā.

Ja tevi satrauc tava drošība internetā

Sociālo iniciatīvu atbalsta:

Tet
Tet
Tet