Ričijs Rū un internets 2

Ričijs Rū kopā ar bērniem cenšas saprast - kas internetā ir īsts un kas nē? Skaties sērijas, pildi darba lapas un kļūsti par gudru interneta lietotāju.

Header

Lai arī vecāku viedokļi par piemērotāko vecumu, kad bērniem sākt lietot ierīces, mēdz atšķirties, modernās tehnoloģijas un internets ienāk kā vecāku, tā arī bērnu ikdienā arvien agrāk. Bērni digitālo vidi iepazīst jau agrā bērnībā gan mājās, kur tehnoloģijas mēdz kļūt par digitālajam bērnu auklēm, gan arī bērnudārzos un skolās – kur tās tiek izmantotas attīstošos nolūkos.

Ar mērķi veicināt izpratni par drošību internetā jaunāko interneta lietotāju vidū, Tet īsteno sociālo iniciatīvu un aicina uzsākt skolas gaitas Tet skoliņā, kur bērni vieglā un aizraujošā veidā var iegūt zināšanas par galvenajiem droša interneta lietošanas priekšnosacījumiem, radošajā mācību procesā iesaistot arī bērnu vecākus un pedagogus.

Ričijs Rū un internets

Ričijs Rū uz brīdi atstāj mežu, lai noskaidrotu, kas tad ir internets un kā to lietot droši. Lai iegūtu vērtīgās zināšanas, viņš pievienojas citiem bērniem Tet skoliņā, lai noskaidrotu, kā darbojas internets, kāpēc pārmērīga tā lietošana var būt kaitīga un vai drīkst ticēt visam internetā redzamajam. Skatieties raidījumu, dziediet līdzi jautrajām dziesmām un pēc katra raidījuma noskatīšanās veiciet radošus uzdevumus kopā! Katrai sērijai pievienota uzdevumu darba lapa, lai kopā ar vecākiem un skolotājiem nostiprinātu jaunās zināšanas.

Tās tik ir emocijas!

Kā atpazīt un tikt galā ar emocijām, ko rada internets?

Neķeries uz āķa!

Aicinošas pogas, mirgojoši uzraksti, vēstules, kurās slēpjas vīrusi, un citas nepatikšanas internetā.

Kāpēc nespiest, kur pagadās?

Zīmes un simboli

Mācāmies tās atpazīt internetā!

Īsts vai neīsts?

Vai visam internetā redzētajam un lasītajam var ticēt jeb - kas rada interneta saturu?

Mazs kaķītis un zaķītis uz ceļa satikās...

Kas slēpjas aiz kaķīšu, zaķīšu filtriem un citiem pārveidotiem vizuāļiem?

Ak, skaistā reklāma!

Ja reklāmā redzētais kuģis peld - vai tiešām tā tas būs arī dzīvē?

Vai visas mantas, ko redzi internetā ir jāpērk?

Pedagogiem

Izmantojiet šo materiālu kā radošu mācīšanās elementu, lai kopā ar bērniem izzinātu vairāk drošu un atbildīgu interneta lietošanu. Šeit apkopoti uzdevumi, darba lapas, idejas ierosmei un citi noderīgi resursi gan pirmās, gan otrās sezonas digitālās drošības tēmās, kas aktuālas bērniem no 4 līdz 7 gadiem.

Dziedam interneta drošības dziesmas kopā!

Kā pasargāt mūsu bērnus digitālajā laikmetā

Veids, kā vecāki audzina savus bērnus digitālo tehnoloģiju laikmetā ir mainījies. Komunikācija un citas svarīgas dzīves sfēras ir kļuvušas digitālas un rada jaunas dzīves pieredzes, ar kurām bērni saskaras jau agrā vecumā. Noskaties sarunas ar ekspertiem un uzzini, ar kādiem riskiem bērni var saskarties digitālajā vidē un kā parūpēties par viņu drošību un veselību digitālajā laikmetā.

Diskusiju un sarunas ar ekspertiem īstenoja tehnoloģiju uzņēmums Tet un TV raidījums vecākiem Māmiņu Klubs. Tajās piedalās Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs, Tet ilgstspējības attīstības direktore Adriana Kauliņa, Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska, BKUS bērnu psihiatre Karīna Beinerte, BKUS pediatre, miega speciāliste Marta Celmiņa, klīniskā psiholoģe Kristiāna Kalniņa un mikrologopēde Anastasija Irbe. Sarunas moderē Māmiņu Klubs TV raidījuma vadītāja Līva Spurava.

Tet sociālā iniciatīva "Tet skoliņa bērniem" tiek īstenota ar mērķi uzrunāt Latvijas jaunākos interneta lietotājus, viņu vecākus un izglītības iestāžu speciālistus, lai informētu un izglītotu par drošību internetā.

Ja tevi satrauc tava drošība internetā

Sociālo iniciatīvu atbalsta:

Tet
Tet
Tet